NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Wakacje z dzieckiem – jak się przygotować?

2017-06-09, News24.pl

Podczas gorączkowych przygotowań warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ciekawe wskazówki, które pomogą w zaplanowaniu rodzinnych wakacji. Oto kilka z nich jak zostać super rodzicem i być gotowym do wyprawy na piątkę!

podroznik shutterstockMiejsce na wypoczynek

Jedną z ważniejszych spraw dla rodziców planujących wakacyjny wypoczynek z dzieckiem jest znalezienie dogodnego hotelu. Szykując się na wyjazd, odpowiednio wcześniej powinniśmy przejrzeć krążące w Internecie opinie na temat wybranego ośrodka wypoczynkowego.

Warto znaleźć takie miejsce, które będzie przystosowane do rodzin z dziećmi. Koniecznie sprawdź, czy hotel posiada dodatkowe wyposażenie dla dzieci!

Szczepienia, ubezpieczenia i dokumenty

Planując wspólne wakacje z dzieckiem warto wziąć pod uwagę miejsce wyjazdu. Jeśli wybierasz kraje egzotyczne koniecznie pamiętaj o niezbędnych szczepieniach przeciwko chorobom tropikalnym. Nie zapomnij również o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego na czas wyjazdu i objęcia jego zakresem również dziecka.

Wydatki na leczenie w przypadku nagłej choroby mogą być bardzo kosztowne, szczególnie gdy wybierasz z maluchem za granicę. Ubezpieczenie z pewnością przyda się w razie konieczności leczenia szpitalnego czy transportu do kraju.

Nie zapomnij również o niezbędnych dokumentach m.in. tymczasowym dowodzie osobistym, paszporcie czy książeczce zdrowia dziecka.

aviomarinZadbaj o wyposażenie apteczki!

W pierwszej kolejności zapakuj dobre kremy z odpowiednio wysokim filtrem, które ochronią delikatną skórę malucha przed mocnym słońcem. Pamiętaj również, by zabrać środki odstraszające owady, szczególnie jeśli wybieramy się do krajów egzotycznych. Na wszelki wypadek weź ze sobą tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz materiały do opatrywania ran. Każda wakacyjna apteczka powinna zawierać również środki na dolegliwości żołądkowe. Pamiętaj także o chorobie lokomocyjnej i zadbaj o uzupełnienie apteczki o lek na jej objawy.

Sprawdzi się tu Aviomarin, który, dzięki zawartości dimenhydraminy skutecznie przeciwdziała nudnościom i wymiotom.

Bardzo ważny bagaż

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu z dzieckiem, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na bagaż. W walizce nie powinno zabraknąć kompletu ubrań na ciepłe i chłodne dni, wygodnego obuwia i nakrycia na głowę dla malucha. Nie zapomnij też o ulubionym kocyku do spania i ręczniku dla dziecka. Do torby spakuj również szampon, oliwkę, pastę do zębów i szczoteczkę do zębów. Jeśli wybierasz się w podróż samolotem zatroszcz się o odpowiednie przygotowanie bagażu podręcznego, który ma specjalne ograniczenia!

Atrakcje w podróży

Podróż trwająca kilka godzin może być niezwykle uciążliwa dla dziecka. Aby je zająć w czasie wielogodzinnej wyprawy, warto zadbać również o atrakcyjne zabawki, które sprawią, że podróż upłynie szybko i przyjemnie. Mogą to być kolorowanki, książki, audiobooki czy różnego rodzaju zabawki podróżne np. puzzle magnetyczne. W zależności od miejsca pobytu włóż również materac, koło ratunkowe i rękawki do pływania dla malucha - nie zajmą wiele miejsca, a mogą sprawić wiele frajdy.

Bądź Superbohaterem podróży Twojej Rodziny!