NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Zanim założysz bikini... – co możesz zrobić z „luźną” skórą po odchudzaniu?

2017-06-06, News24.pl

Po gwałtownej zmianie wagi wiotkie i zwisające fałdy skórne pojawiają się najczęściej na brzuchu, po wewnętrznych stronach ud, na ramionach i w okolicach podbródka. „Za dużo skóry” myślisz i zaczynasz tęsknić za pełniejszym , ale bardziej jędrnym ciałem.

BikiniCzy „luźna” skóra sama zniknie?

Jeśli masz dobre geny i twoja skóra jest z natury jędrna i elastyczna, możesz liczyć na to że jej nadmiar powoli się napnie. Także w młodym wieku obkurczanie luźnej skóry przebiega szybko i bez pomocy zabiegów estetycznych. Jeśli jednak przesadzasz z korzystaniem ze słońca czy solarium, możesz mieć problem. Twój kolagen jest po prostu starszy niż twoja metryka i stąd problem wiotkiej skóry!

Przez nadmierne opalanie twoja skóra może mieć mniej kolagenu, a ten który jest – może szybciej wiotczeć. Kolagenu ubywa w skórze także z wiekiem.

 Co możesz robić w domu?

Po pierwsze, ćwicz, koncentrując się na budowie masy mięśniowej tam, gdzie wiotkiej skóry jest najwięcej. Po drugie, masuj „luźną” skórę np. pod prysznicem, stosując naprzemiennie ciepłą i zimną wodę. Znane od lat hartowanie wciąż jest na topie, ponieważ poprawia ukrwienie, a więc i odżywienie tkanki łącznej. W trakcie masażu możesz delikatnie szczypać skórę lub wyposażyć się w specjalny przyrząd do masowania – rozmaite masażery znajdziesz w drogerii.

Monika Kukulska

Pamiętaj, by masować ciało regularnie i w specjalny sposób!

Masaże w gabinecie

Skóra, której jest w nadmiarze, szybciej „kurczy” się pod wpływem masaży endermologicznych LPG pod ciśnieniem. Takie masaże mechaniczne są szczególnie polecane, jeśli po odchudzaniu zostały ci miejscowe nadmiary tłuszczu np. w okolicy bioder, na udach, czy nad kolanami. Oporny na dietę tłuszcz poddaje się i jest metabolizowany, a cała skóra staje się elastyczna i gładka. W fazie uderzeniowej przez miesiąc powinnaś chodzić na masaże nawet 2 razy w tygodniu. Dla jeszcze lepszego efektu napięcia luźnej skóry połącz endermologię z mezoterapią napinającą. W jej składzie szukaj DMEA, substancji wzmacniającej poluzowane włókna kolagenowe.

Skuteczne w walce o jędrne ciało są także zabiegi, które skracają poluzowane włókna kolagenowe.