NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Abbę kochają wszyscy! – „Abba. Historia kultowego zespołu"– premiera 15 maja

2024-04-17, News24.pl

Najnowsza książka Carla Magnusa Palma, która do tej pory nie była publikowana w Polsce, to obowiązkowa lektura dla każdego fana tego kultowego zespołu!

1 NEWS24.PL ABBAW 1974 roku mało znany szwedzki zespół ABBA zwyciężył konkurs Eurowizji i wkroczył na światowe sceny. Swoimi piosenkami podbił serca fanów muzyki pop, a z czasem sprzedał ponad 150 milionów płyt. W tym wyścigu tylko Beatlesi okazali się lepsi.

Fani czekali nie tylko na kolejne przeboje ABBY, ale i z wypiekami śledzili miłosne uniesienia dwóch małżeńskich par artystów, ich sprzeczki i powiększającą się w astronomicznym tempie fortunę.

w 1977 roku 3,5 miliona ludzi ubiegało się o bilety, aby zobaczyć ABBĘ w londyńskim Royal Albert Hall. Dostępnych było mniej niż dwanaście tysięcy miejsc. Aby zadowolić wszystkich zainteresowanych londyńskich fanów, ABBA musiałaby zagrać w tym miejscu ponad sześćset koncertów. Tantiemy ABBY ze sprzedaży płyt na terenie Związku Radzieckiego były tak wielkie, że musiały zostać wypłacone w ropie naftowej. W 1980 roku odwołano koncerty ABBY ze względu na groźby uprowadzenia.

Premiera książki Abba. Historia kultowego zespołu (aut. Carl Magnus Palm, tłum. Alka Konieczka) 15 maja!