NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Kampania sklepy wolne od futer

2014-11-12, News24.pl

Solar Company S.A., marka z 25-letnią tradycją, zdecydowała się wesprzeć międzynarodową akcję Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer). Firma zobowiązała się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych, podkreślając przy tym szacunek do przestrzegania praw zwierząt.

Sklepy Wolne od Futer to kampania koalicji Fur Free Alliance, która dostarcza konsumentom na całym świecie rzetelne informacje o polityce sklepów w kwestii naturalnych futer.

Solar, jako jedenasta i największa dotąd polska marka, dołączył do grupy ponad 315 firm deklarujących wsparcie w działaniach związanych z zakazem hodowli zwierząt przeznaczonych na produkcję futer na całym świecie. Do koalicji przyłączyły się największe koncerny odzieżowe Inditex i H&M Group z markami: Massimo Dutti, Zara, Bershka, H&M, COS, Cheap Monday oraz wiele innych brandów, takich jak Topshop, Marks & Spencer czy Asos.

Aleksandra Danel, wiceprezes Solar Company wyjaśnia przystąpienie marki do międzynarodowego programu:

Udział w kampanii Sklepy Wolne Od Futer to nasza naturalna reakcja na warunki związane z hodowlą zwierząt w Polsce. Zdecydowanie sprzeciwiamy się istnieniu hodowli wspierających masową produkcję futer w świecie mody, a otwarta dezaprobata wobec ich sprzedaży jest zgodna nie tylko z polityką Solar, ale też 
z postawą naszych świadomych klientek. W ten sposób chcemy pomagać im w dokonywaniu etycznych wyborów.

Marka Solar z siedzibą firmy w Poznaniu, – tam także
powstają wszystkie projekty ubrań...

Z myślą o swoich klientkach każdego roku Solar produkuje 1,3 mln sztuk doskonale skrojonej odzieży, zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi trendami i uszytej z wysokiej jakości materiałów Obecnie firma posiada prawie 240 punktów handlowych w kraju i za granicą, co czyni ją jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich brandów modowych.

Oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Polskie marki, które oficjalnie dołączyły do projektu to: SOLAR, Nenukko, RISK.made in Warsaw, Ninety Eight Clothing, Slogan Eco Streetwear, Rododendron, Luka Bandita, SAS (Such A Sucz), Folk Design, Heroesque oraz ESTby Es (Gosia Sobiczewska).