NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Plebiscyt Polskiej Architektury – zgłoś swój projekt!

2018-01-01, News24.pl

Grupa Sztuka Architektury zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz.

BC0La6NMBsPLfFP3IEIId4umbzeHdz0K1RCaTNJGxu4KfAVtpTMdqIQF6DCI dom e4 wienerberger 61 jpg image1000x Redakcje wortali sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 20 stycznia 2018 roku będą zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2017 roku. W tej edycji Plebiscytu można również zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2016 a zostały oddane do użytku w 2016 roku.

1 lutego 2018 roku wystartuje oficjalne głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury. Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych do udziału w plebiscycie. Jak co roku wystawa objedzie później całą Polskę w trakcie road show połączonego z wykładami na temat wyróżnionych projektów. Prace będzie można zobaczyć w Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Białymstoku.

Plebiscyt już od lat jest najbardziej otwartym i rozbudowanym, dorocznym podsumowaniem stanu polskiej architektury. Zapraszamy po raz kolejny do zaprezentowania swoich dokonań w mijającym roku - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

archig2Jak zgłosić realizację?

Żeby zgłosić projekt wystarczy założyć, w dziale Społeczność na jednym z trzech wortali wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej galerię (zdjęcia oraz rysunki) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2017 + nazwa województwa”. Najciekawsze propozycje zostaną przez redakcję uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.

Eksperci plebiscytu Polska Architektura XXL

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury wyłonione spośród zwycięzców poprzednich edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Skład jury zostanie ogłoszony na początku 2018 r.

Czekamy na Państwa propozycje! Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.