NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Życie zero waste – praktyczny poradnik

2017-08-09, News24.pl

Ta sama grupa ludzi robi środki czystości, reperuje rzeczy zamiast je wyrzucać i nie kupują prezentów – wolą zaprosić kogoś do teatru lub podarować lot szybowcem… Niektórzy widzą w nich wariatów, inni rewolucjonistów. Oni sami nie lubią etykietek, a łączy ich to, że chcą żyć bez śmieci.

ZeroWaste6

We wrześniu ukaże się książka Życie Zero Waste, pierwsza książka o ludziach, którzy nie chcą produkować śmieci i wierzą głęboko, że w ten sposób są w stanie ulepszyć świat – zarówno otoczenie, w którym żyjemy, jak i poprawić jakość swojego życia.

Katarzyna Wągrowska od kilku lat wprowadza w życie zasady zero waste, z różnym skutkiem, ale z niezmiennym entuzjazmem.


W książce Życie Zero Waste dzieli się swoim doświadczeniem, daje konkretne porady, pokazuje, jak dzisiaj, mieszkając z rodziną w dużym mieście w Polsce można próbować żyć bez śmieci. Mieszka w Poznaniu, prowadzi bloga ograniczamsie.com. Pracuje, ma dwójkę dzieci i… stara się żyć zero waste.

Książka Życie Zero Waste, pierwsza książka o polskim Zero Waste, praktyczny poradnik o tym, jak być zero waste u nas w kraju, ukaże się 13 września. Będzie dostępna w księgarniach i na e-booku.