NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Neymar Jr. i Michael Jordan łączą siły

2016-06-02, News24.pl

Dziś, wyjątkowa kolaboracja tej dwójki przyniosła owoce: Neymar Jr. będzie pierwszym zawodnikiem, który zagra w obuwiu piłkarskim z logo Nike Jordan AIR.

mjnjr 56136Ponadto, Jordan Brand przygotował nową wersję modelu Air Jordan V Low z wyszytym logo „Neymar” po wewnętrznej stronie języka.

Inspiracją projektu NJR x JORDAN Hypervenom był wspomniany wyżej Air Jordan V, ulubiony model Neymara. – Jordan V to klasyczna bryła, wyróżniająca się wzorem zębów rekina w bocznej części podeszwy. Deseń ten nawiązuje do amerykańskich myśliwców odrzutowych – wyjaśnia 
Nathan VanHook, Nike Football Sr. Design Director.

Jednocześnie, noszone przez Neymara futbolowe Hypervenom II posiadają niemalże identyczny wzór. Dlatego zdecydowaliśmy się 
na połączenie tych elementów – dodaje VanHook.

Nike NJR X JORDAN Hypervenom Phantom II 1Nike NJR X JORDAN Air Jordan V 2Odblaskowy język AJV został zreinterpretowany w nowej edycji Hypervenomów w postaci odbijającego światło Swoosha. Efekt ten jest spotęgowany w Jordan V Low sygnowanych przez Neymara, gdzie całą cholewkę pokryto powłoką z refleksem.

Dobrze znany fanom linii Jordan wzór cement print został wykorzystany na płytce podeszwy Hypervenom II i uzupełniony logiem Jumpmana w rejonie śródstopia. W tej odsłonie HPII szczegóły odgrywają wielką rolę: na końcówkach sznurówek modelu umieszczono inicjały syna Neymara – „DL” – oraz brazylijską flagę.

Dziesiątka, będąca numerem Neymara w reprezentacji Brazylii, zgodnie z jego życzeniem pojawia się w bocznej, zewnętrznej części lewego buta. Natomiast numer 23 umieszczono na prawym bucie – co jest ukłonem w stronę „Jego powietrznej wysokości”. Każdy z numerów wykonano osobnym krojem, nawiązującym do czcionek stosowanych na trykotach zawodników. To jednak nie wszystko! 
Na wewnętrznej wkładce butów i ich pudełku widnieją połączone logotypy Jordana i Neymara, 
zaś zapiętek ozdobiony został symbolem Jumpmana.

Oprócz dwóch modeli obuwia seria NJR x JORDAN obejmuje także odzież i piłkarskie buty treningowe. Jest to pierwsza w historii linia Jordan Brand przygotowana dla sportowca, który nie jest ambasadorem tej marki.

Michael Jordan ustanowił standardy wielkości – mówi Neymar – To niesamowity zawodnik, uwielbiający rywalizację i bezdyskusyjny mistrz. Zawsze go podziwiałem, dlatego wspólny projekt 
i możliwość umieszczenia jego symbolu na moim własnym obuwiu jest dla mnie czymś wyjątkowym.

Niezmiernie cieszę się z faktu, iż Neymar i marka Jordan łączą siły – mówi Michael Jordan.

Jestem wielkim fanem jego kreatywności, stylu i pasji do futbolu. To niezwykły gracz. Nie mogę doczekać się dalszej współpracy.

Już w sierpniu tego roku Neymar Jr. rozegra pojedynki dla reprezentacji Brazylii, mając na nogach obuwie NJR x JORDAN Hypervenom II. Z kolei kolekcja NJR x JORDAN będzie dostępna już 
od 1 czerwca w aplikacji Nike Football oraz od 3 lipca na stronie producenta.

http://www.youtube.com/watch?v=4PnUyR3wzDo