NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Mike Skowron "L1" – Mike Skowron prezentuje nowy singiel

2017-05-26, News24.pl

"L1" to drugi singiel promujący płytę "Skrawki", do którego zespół stworzył artystyczny wideoklip pełen poetyckiej symboliki. To opowieść o "zasiewaniu, o kobietach, odradzaniu duchowym, odrastaniu". "Zazieleni sie, co odcięto kiedyś nam."

Mike Skowron 1Jak mówi reżyser Olga Czyżykiewicz: "Teledysk ma być epilogiem do tekstu, a nie jego dosłownym odzwierciedleniem. W klipie chcieliśmy opowiedzieć o czasie uzdrawiania. To czas ostatecznego odcinania, pustki, ponownego zasiewania, czekania. Ale w ufności w uzdrowienie. To też opowieść o tym, że czasem coś jest od nas większe i że prawdziwe uzdrowienie odbywa się w świecie niewidzialnym. Musimy „zapaść w sen" i oddać siebie z ufnością, że na nowo się odrodzimy. To mój najbardziej osobisty scenariusz jak dotąd.”

Mike SKOWRON to projekt stworzony przez muzyków, którzy lubią eksperymentować. Jednocześnie ważna jest dla nich prostota, wyczucie muzycznej przestrzeni i stworzenie odpowiedniego klimatu.  

Na płycie wykorzystano bogate instrumentarium – gitary akustyczne, dzwonki, toy piano, a także analogowe i współczesne syntezatory, gitary elektryczne i bas.

Ciekawostką jest to, że nie ma bębnów. Są za to przetworzone pianina czy papier pod strunami.

Brzmienie całości wzmacnia ciemna, melodyjna sekcja dęta: puzon, waltornia i trąbka.