NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Największy ośrodek narciarski w Austrii! – najważniejsze wydarzenia w sezonie zimowym 2017/ 2018

2017-11-04, News24.pl

Jego dodatkową zaletą są liczne wydarzenia w sezonie: sesje w snowparku, testy sprzętu, obozy treningowe i imprezy kulinarne, a w tym roku również pierwsze zawody FIS Freeski World Cup Stubai w snowparku Stubai Zoo.

Skifahren Stubaier Gletscher03 c Andre Schoenherr sm webW dniach 24 do 26 listopada 2017 roku lodowiec Stubai stanie się upragnionym miejscem wyjazdu wszystkich fanów narciarstwa dowolnego, ze względu na pierwsze zawody FIS Freeski World Cup Stubai w Snow park Stubai Zoo, otwierające sezon Pucharu Świata w Europie. Ten legendarny snowpark – będący popularnym miejscem spotkań profesjonalnych free riderów oraz tych, którzy pretendują do tego tytułu – jest codziennie, przez cały sezon odświeżany. Wielkie nazwiska sceny freestyle można zobaczyć tu w akcji podczas jesiennych imprez Stubai Premiere i Stubai Prime Park Session oraz na wiosnę podczas Spring Sessions.

Powder Department na lodowcu Stubai powoduje u free riderów przyśpieszone bicie serca za sprawą 13 tras rekomendowanych trakami GPS (dostępna jest również papierowa wersja mapy off-piste). Mapę tras, aktualne informacje o stopniu zagrożenia lawinowego oraz urządzenie do kontroli detektorów (LVS checkpoint) umieszczono na tablicach na górnej stacji Eisgrat i Gamsgarten. W tym ostatnim miejscu znajduje się również teren treningowy do poszukiwania osób zasypanych przez lawiny, gdzie można sprawdzić posiadany lub bezpłatnie wypożyczony (na miejscu) sprzęt. Na obozach treningowych nowi adepci free rede’u mogą uzyskać od profesjonalistów cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas hreddingu na snowboardzie, narciarstwa przełajowego czy biwakowania na śniegu.

BIG Family Ski Camp Stubaier Gletscher c Andre Schoenherr print 7 sm webOd ostatniego sezonu nowa kolejka 3S Eisgratbahn przewozi szybko (w 12 minut) i komfortowo wszystkich fanów sportów zimowych do ośrodka narciarskiego na lodowcu Stubai, który rozciąga się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Gondole, zaprojektowane przez studio Pininfarina, mają panoramiczne okna, Wi-Fii są dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną ruchomością. Fascynujący świat wiecznego lodu można zobaczyć z bliska podczas zwiedzania jaskini lodowej, natomiast z platformy widokowej TOP OF TYROL (z wysokości 3 210 m) rozciąga się piękny widok na szczyty i doliny. Wśród wielu rozrywek oferowanych na lodowcu Stubai znajdują się również kulinarne przyjemności. Wykwintna restauracja Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau, ponownie zaprasza smakoszy na Noc GourmetDine& Wine oraz Noc GourmetDine& Beer, podczas których sześcio-daniowemu menu będą towarzyszyć odpowiednio dobrane wina lub piwa.

Duża różnorodność atrakcji zadowoli nie tylko miłośników przyrody i osoby ceniące sobie drobne przyjemności życia, ale przede wszystkim rodziny, narciarzy, freeriderów i freestylowców. Wiele możliwości daje 35 tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie jeździć na nartach, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass. Odpowiednią opiekę i rozrywkę dla maluchów i młodzieży oferuje szkółka narciarska BIG Family Ski Camp na górnej stacji Gamsgarten.

PRZEGLĄD WYDARZEŃ W SEZONIE 2017/18

14 – 15.10.2017 NARCIARSKI OKTOBERFEST „WEISSE WIES‘N”

Dobra zabawa w tradycyjnych, tyrolskich strojach na tle śnieżnego, lodowcowego krajobrazu. Ważne wydarzenie dla miłośników Oktoberfestu, którzy lubią imprezować w zimowym klimacie.

20 – 22.10.2017 STUBAI PREMIERE – otwarcie snowparku

To już 9. edycja tej imprezy, z terenem do testów i licznymi atrakcjami dodatkowymi. Ważne wydarzenie dla tych, którzy chcą bezpłatnie przetestować najnowszy sprzęt bezpośrednio w parku.

25.10. – 22.11.2017 STUBAI PRIME PARK SESSIONS

Światowa elita freeski i snowboardu spotka się na treningu w snowparku Stubai Zoo. To dobra okazja, aby poćwiczyć i nauczyć się od najlepszych.

9 – 12.11.2017 SPORTSCHECK GLACIER TESTIVAL

Największy w Alpach testiwal sprzętu do sportów zimowych z poradami specjalistów. Ważne wydarzenie dla tych, którzy jako pierwsi chcą sprawdzić najnowsze rozwiązania.

Kastle Powder Department Ladies Days stubaier gletscher c fot Daniel Hug and terragraphy.de sm web18 – 19.11.2017 SAAC BASIC CAMP– kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny. Informacje o narciarstwie przełajowymoraz profesjonalny kurs lawinowy. Polecany tym, którzy lubią jazdę po białym puchu, ale cenią swoje bezpieczeństwo.

24 - 26.11.2017 FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI

Zawody Pucharu Świata FIS Freeski WorldCupw kategorii slopestyle w snowparku Stubai Zoo. Świętna okazja do obejrzenia popisów najlepszych freeskierów.

30.11. – 03.12.2017 SAAC 2ND STEP CAMP – kurs lawinowy drugiego stopnia

Kolejny krok po SAAC BasicCampdo zwiększenia swojego bezpieczeństwa w Alpach. Polecany free riderom, którzy chcą sprawdzić i polepszyć swoje umiejętności w tym zakresie.

16.12.2017 i 20.01.2018 TRENING LAWINOWYSPORT OKAY

Przygotuj się na nagłe sytuacje: kurs z certyfikowanym przewodnikiem górskim z Freeride Center Stubai. Polecany narciarzom przełajowym z instynktem przetrwania.

12 i 13.01.2018 NOC GOURMET DINE & WINE

Przysmaki na szczycie, czyli kolacja w najwyżej położonej w Alpach restauracji wyróżnionej toczkiem Gault Millau. Wydarzenie polecane koneserom wyrafinowanego jedzenia i win.

26 – 28.01.2018 KÄSTLE POWDER DEPARTMENT LADIES DAYS

Kurs lawinowy przeznaczony dla kobiet: w dzień intensywna jazda free ride’owa, a wieczorem VIP shopping i wspólna kolacja. Wydarzenie dla pań, które pewnie jeżdżą na czarnych trasach i wiedzą czego chcą na stoku.

BIG Family StubaiGlacier fot eye5 ChristophSchoech BIG Family 05 300dpi print sm web9 – 11.02.2018 SPORTSCHECK BIWAK CAMP – obóz zimowy na lodowcu

Biwak na wysokości 3 210 m n.p.m. na platformie widokowej TOP OF TYROL. Wydarzenie dla miłośników przygód, których nikt i nic nie może powstrzymać.

24.02.2018 NOC GOURMET DINE & BEER

Kolacja połączona z degustacją piwa w najwyżej położonej w Alpach restauracji wyróżnionej toczkiem Gault Millau. Wydarzenie polecane smakoszom oraz znawcom piwa.

31.03.2018 FULL MOON PARTY

Impreza przy pełni księżyca w barze Schneekristall Pavillon na lodowcu. Wydarzenie dla romantyków, którzy chcieliby dotknąć gwiazd.

14 – 15.04.2018 SAAC BASIC CAMP–kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny. Informacje o narciarstwie przełajowym oraz profesjonalny kurs lawinowy. Polecany tym, którzy lubią jazdę po białym puchu, ale cenią swoje bezpieczeństwo.

kwiecień i maj 2018 SPRING SESSIONS w SNOWPARKU STUBAI ZOO

Światowa scena freeski i snowboardu wraca na lodowiec Stubai. Ważne wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą wydłużyć sezon zimowy.

Stubai Glacier Testival Zone SportScheck c fot Sportscheck and Oliver Farys sm webLodowiec Stubai w skrócie:

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie: www.stubaier-gletscher.com/pl/stubai-live/wydarzenia/. Kalendarz imprez jest stale aktualizowany i uzupełniany. Możliwe są indywidualne przyjazdy studyjne na wszystkie wydarzenia (rejestracja poprzez email: lercher@stms.at).