NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

W Polsce przybyło milion drzew! – Dobiegła końca 9. edycja programu „Po stronie natury”

2017-07-07, News24.pl

Zasoby wody pitnej w Polsce są trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska. Aby chronić je dla obecnych i przyszłych pokoleń, Żywiec Zdrój wraz z partnerami po raz kolejny sadził drzewa, które sprawiają, że wody w naturze jest więcej. Łącznie przez dziewięć lat trwania akcji wspólnie z partnerami posadzono 6 milionów drzew.

SadzonkiKto jest po stronie natury?

Wyjątkowym elementem tegorocznej edycji programu była akcja, dzięki której każdy mógł zadecydować o posadzeniu drzewa. Wystarczyło wpisać kod spod etykiety wody Żywiec Zdrój na stronie www.postronienatury.pl i zadedykować je bliskiej osobie. Drzewa te zostały następnie posadzone przez leśników na terenie Nadleśnictwa Ujsoły i Mirosławiec. Osoby, które wzięły udział w akcji, otrzymały mapę terenu nasadzeń, aby móc odwiedzić drzewa i zobaczyć jak rosną.

Dla obecnych i przyszłych pokoleń

11 czerwca w Nadleśnictwie Jabłonna ambasadorka programu – Martyna Wojciechowska, razem z przedstawicielami firmy Żywiec Zdrój i Lasów Państwowych, posadziła milionowe drzewo tegorocznej edycji programu.

Realizatorzy programu „Po stronie natury” nie tylko sadzą drzewa, prowadzą również szeroką działalność edukacyjną w obszarze ekologii. W tym roku, ponownie w ogólnopolską trasę ruszyły pikniki ekologiczne, podczas których uczestnicy w zamian za plastikowe butelki lub udział w atrakcjach ekologicznych, odbierali sadzonki drzew. Łącznie w wyniku działań partnerskich oraz pikników w Polsce przybyło 1 024 910 drzew!

Nie tylko drzewa

W ramach tegorocznej edycji programu „Po stronie natury” Fundacja Ekologiczna Arka zorganizowała kolejną odsłonę akcji edukacji ekologicznej: „Listy dla Ziemi” Ambasadorami inicjatywy zostało 150 tysięcy dzieci, które w napisanych przez siebie listach zachęcały dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury.
We współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym odnowionych zostało kolejne 150 km szlaków górskich w Beskidach, aby każdy mógł cieszyć się pięknem górskiej przyrody. Doceniając funkcje ekologiczne szlaków turystycznych, łącznie w ramach dziewięciu edycji programu wspólnie odnowiono ich ponad 1000 km.