NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

3 kroki do nawilżonej skóry – z Neutrogena

2021-07-15, News24.pl

Co zrobić, by ją naprawdę skutecznie nawodnić i zapobiec przesuszeniu, 1 NEWS24.PL 3 kroki do nawilonej skoryo co łatwo zwłaszcza latem? Należy zadbać o nią kompleksowo od wewnątrz i od zewnątrz.

Dlatego już dziś daj skórze pić w 3 prostych krokach!

Krok 1. Nawadniająca dieta

Picie w upalne dni dużej ilości wody – samej wody – może nie wystarczyć do nawodnienia organizmu. Dzieje się tak, ponieważ „przelatująca” przez ciało woda wypłukuje m. in. cenne elektrolity.

Dlatego, zwłaszcza latem, warto pić wodę właśnie z elektrolitami, a najlepiej tak zbilansować dietę, by znalazły się w niej, poza wodą, koktajle owocowo-warzywne.

Dzięki zawartości błonnika i mikroelementów nie dość, że są skuteczniejszym i zdrowszym sposobem na nawodnienia organizmu, to jeszcze mają pozytywny wpływ na stan skóry – rozświetlają ją, nadając zdrowy koloryt.

Jabłka, buraki, marchew, pietruszka, jarmuż, szpinak – warto je uwzględnić w menu, gdyż dostarczają dużą ilość witamin oraz wymiatają toksyny.

Za właściwy poziom nawodnienia cery odpowiadają także kwasy omega-3 i omega-6. D, bo dbając o właściwe funkcjonowanie błony komórkowej, mają bezpośredni wpływ na skuteczniejsze zatrzymywanie wody w głębszych warstwach skóry.

Krok 2. Pielęgnacyjna fala

Każda skóra potrzebuje nawilżania.

1 NEWS24.PL 3 kroki do nawilonej skory2Nie tylko ta skrajnie sucha, ale też normalna, problematyczna czy przetłuszczająca się. A latem, gdy bardziej się pocimy i częściej przebywamy na słońcu, kosmetyk nawilżający to pielęgnacyjny must-have.

Skóra odwodniona traci elastyczność, giętkość i spoistość, a to może skutkować tym, że stanie się szorstka, postarzała i straci zdrowy wygląd.

Jakich składników szukać w produktach?

Oczywiście bardzo popularnego kwasu hialuronowego, ale także takiego składnika jak trehaloza.

Dlaczego?

Ponieważ zapobiega ona nadmiernej utracie wody poprzez tzw. zamknięcie nawodnienia. Ten zbudowany z dwóch cząstek glukozy rodzaj cukru występuje m.in. w roślinach pustynnych.

Przykładem jest róża jerychońska, która podczas trwającej nawet kilka miesięcy suszy zwija się w kulkę, a pod wpływem dostępu do wody zmienia suche gałęzie w zielony kwiat.

To właśnie ta właściwość sprawia, że trehaloza swoje zastosowanie znalazła także w kosmetyce.

Tak jak w pędach roślin, zatrzymuje wodę w skórze, zapewniając jej optymalny poziom nawilżenia. A teraz ten nawadniający duet – czyli kwas hialuronowy i trehalozę – znajdziemy w lekkich, nietłustych formułach kosmetyków.

Warto sięgać po kosmetyki działające od pierwszej aplikacji, które od razu po nałożeniu się wchłaniają, pozwalają ubrać i ruszyć na podbój kolejnego dnia.

Krok 3. Wysuszająca… woda

Nic nie wysusza tak, jak… woda. Brzmi być może mało logicznie, ale tak właśnie jest. Długie gorące kąpiele (w temperaturze powyżej 37 stopni) mogą doprowadzić do pogorszenia stanu skóry, która na przesuszenie zareaguje podrażnieniem, łuszczeniem, swędzeniem czy trudnościami ze zwalczaniem infekcji bakteryjnych.

Dzieje się tak, ponieważ kwaśne pH skóry zmienia się pod wpływem obojętnego pH wody, co istotnie narusza prawidłowe jej funkcjonowanie.

Wskazówka na lato?

Długie leżenie w wannie warto zastąpić krótkimi prysznicami, a po każdym zadbać o skórę całego ciała balsamem o właściwościach nawadniających.

PIELĘGNACJA I MYCIE TWARZY, PIELĘGNACJA CIAŁA

Neutrogena® Hydro Boost® Żelowy balsam do ciała intensywnie i trwale nawilża. Nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Dzięki lekkiej formule kosmetyk ekspresowo się wchłania, zapewniając skórze elastyczność i gładkość.

Cena: ok. 19,99 zł/250 ml; ok. 28,99 zł/400 ml

1 NEWS24.PL HydroBoost Serum bezopakowania1 NEWS24.PL Hydro Boost el do mycia twarzyNeutrogena® Hydro Boost® Aksamitny mus do ciała idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, a nawet bardzo suchej. Po aplikacji skóra staje się wyraźnie bardziej miękka i idealnie gładka. Dzięki lekkiej formule kosmetyk natychmiastowo się wchłania.

Cena: ok. 17,49 zł/200 ml

Neutrogena® Hydro Boost® Ekspresowy spray do ciała pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, stopniowo uwalniając zamknięte w naskórku komórki nawilżające, dokładnie wtedy, kiedy skóra tego potrzebuje.

Cena: ok. 29,99 zł/200 ml

1 NEWS24.PL Hydroboost WaterGel NormalCombinationSkin bezopkowaniaNeutrogena® Hydro Boost® Żelowy krem do rąk ekspresowo koi i nawilża spragnioną skórę. Dzięki żelowej konsystencji produkt szybko się wchłania, nie pozostawiając poczucia tłustości. Po użyciu skóra staje się bardziej miękka, gładka i nawodniona.

Cena: ok. 9,99 zł/75 ml