NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

(Do)wody wody! – kilka "łyków" faktów na jej temat

2017-08-09, News24.pl

Woda reguluje temperaturę ciała, odpowiada za transport składników odżywczych z jedzenia, wypłukuje toksyny, a także pomaga w amortyzacji stawów. Picie odpowiedniej ilości wody zmniejsza ryzyko chorób, pomaga zachować młodość oraz poprawia koncentrację.

dowodywodyIntensywne pragnienie zaczynamy odczuwać już przy 1% spadku poziomu wody, jaką posiadamy w swoim ciele. Utrata 3% powoduje uczucie zmęczenia i ból głowy. W ciągu doby - w procesie samego oddychania - tracisz około 0,5 litra. Wystarczy 8 szklanek wody dziennie, by uniknąć nieprzyjemnych skutków odwodnienia.

Magia wody – fakty:

Bogactwo wody

Woda wodzie nie jest równa! Ważna jest nie tylko ilość, ale i jakość spożywanej wody. Powinna dostarczać cennych składników odżywczych. Woda bogata w takie pierwiastki jak: sód, potas, wapń, magnez, krzem i żelazo umożliwia właściwą pracę mięśni, buduje układ kostny, zapewnia zdrowie sercu. Co więcej dodaje energii i jest źródłem dobrego samopoczucia. Oddziaływanie wody na organizm zależy od stężenia rozpuszczonych w niej soli, m.in. wapnia i magnezu.

Składniki mineralne występują w wodzie w formie jonowej, dlatego też są dobrze przyswajane przez organizm i stanowią jedno z istotniejszych źródeł pierwiastków, zwłaszcza niedoborowych w Twojej diecie. Takim pierwiastkiem jest magnez, będący substancją wręcz życiodajną.

butelka net purple light Przyciągaj magnez

Magnez jest 4 pierwiastkiem pod względem występowania w organizmie. Bierze udział w aktywacji ponad 300 enzymów, w syntezie białka, budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym, jak również kurczliwości mięśni. Zwalcza podatność na nowotwory, przeciwdziała miażdżycy, usprawnia funkcje komórek. Nadmiar stresu, życie w biegu, niewłaściwa dieta – oto recepta na niedobór magnezu. Jego deficyt odbija się na zdrowiu niemal całego organizmu, uniemożliwiając właściwe przyswajanie składników odżywczych.

Skutki niedoboru mogą być groźne i niekiedy, zwłaszcza jeśli nie nastąpi w porę rozpoznanie, prowadzą do poważnych schorzeń.

Jon magnezu jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania większości naszych narządów, w szczególności serca i nerek. Utrzymywanie urozmaiconej diety z dostawami niezbędnych pierwiastków, w tym magnezu, wiąże się z 22% zmniejszeniem ryzyka śmiertelnej choroby niedokrwiennej serca.

Woda z magnezem

Magnez czerpany jest z pożywienia w ok. 15-45%, jednakże ten pochodzący z wody jest 30-krotnie łatwiej przyswajalny w porównaniu z magnezem pochodzącym z żywności! W związku z tym, że woda może być znaczącym źródłem magnezu w diecie, zadbaj o jego stałą podaż przy okazji uzupełniania dziennego zapotrzebowania na płyny. Wkład mineralizujący wodę kranową magnezem – Dafi Mg+ pozwala na uzyskanie wody o maksymalnej zawartości magnezu ok. 40 mg/l. Opatentowane złoże znajdujące się w jego wnętrzu zapewnia zbilansowaną ilość minerałów, odpowiednie proporcje i ilość składników odpowiedzialnych za Twoje zdrowie. Systematyczne picie wody od Dafi pozwali Ci ograniczyć niedobory mineralne i uniknąć wadliwej przemiany materii. Wkład podniesie również jakość wody. Dzięki niemu uzyskasz aż do 200 litrów smacznej i zdrowej wody miesięcznie.

Z myślą o Tobie – mieszanka, która jest bijącym sercem wkładu została wzbogacona jeszcze większą ilością zasypu, dzięki czemu wraz z wodą dostarczasz do organizmu jeszcze więcej magnezu!