NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Media chętnie wspierają edukację zdrowotną Polek

2014-11-12, News24.pl

Szereg informacji dotyczył profilaktyki raka piersi – jak wykonywać badanie, jak zdiagnozować chorobę czy także porad brafitterek na temat prawidłowego dobierania rozmiaru biustonosza.

W publikacjach informowano także o możliwościach bezpłatnego wykonania badań. Hasło „rak piersi” zawierało najwięcej informacji – 2475, mniej materiałów poruszało temat amazonek oraz profilaktyki raka piersi.

Na temat raka piersi najwięcej informacji (70 proc.) zostało opublikowanych w internecie. W prasie tematykę tę poruszono w 980 artykułach. Najwięcej uwagi poświęcił jej magazyn „Twój Styl” oraz „Dziennik Łódzki”. Natomiast w RTV pojawiły się 415 wzmianki. Z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”

Na popularność medialną tematu z pewnością cały czas ma również wpływ decyzja Angeliny Jolie, która poddała się prewencyjnej, podwójnej mastektomii. I choć od jej zabiegu minęło już sporo czasu, to aktorka wywołała powszechną dyskusję na temat raka piersi, co pozwoliło na przełamanie pewnego tabu. W omawianym okresie jej nazwisko przywołano w ponad stu informacjach.

Raport został przygotowany na podstawie informacji opublikowanych w dniach 1–31 października i uwzględniał 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej, blisko 5 mln źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych.