NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Konkurs Future Living Award – SIEMENS

2017-11-04, News24.pl

Czy i dlaczego sztuczna inteligencja będzie bardziej rozwinięta niż człowiek? Jak będzie wyglądał nasz dzień w 2040 roku i w jaki sposób technologia będzie nam wówczas towarzyszyć?

KV do informacji prasowej webInterdyscyplinarny charakter konkursu i jego otwarta formuła sprawiają, że może wziąć w nim udział każdy – designer, architekt, naukowiec, urbanista, miłośnik nowoczesnych technologii. Nadsyłane do końca grudnia prace oceniać będzie eksperckie jury, któremu od początku istnienia konkursu przewodniczy dr Krystyna Łuczak – Surówka.

- Od początku istnienia konkursu inspirujemy i poszukujemy nowatorskich i nieszablonowych wizji przyszłości. Marka Siemens, której istnienie opiera się na innowacyjnych technologiach, nie tylko dostrzega potrzebę stałego ich rozwijania, ale chce też nagradzać wybitne pomysły. Cieszymy się, że Future Living Award może wyróżniać wizjonerów futurologii i wspólnie z nimi, odważnie spoglądać w przyszłość – komentuje Anna Łuszczyńska, Brand Manager marki Siemens w BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Partnerzy: ASP w Warszawie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Białostocka, Politechnika Wrocławska.

Partnerzy medialni: Label Magazine, designby.pl

FutureLivingAward to interdyscyplinarny konkurs, którego głównym celem jest wsparcie równoczesnego rozwoju z dziedziny designu, urbanistyki, nauki i humanistyki przyszłości. Sukces poprzednich edycji konkursu przyczynił się do ogłoszenia w tym roku jego piątej, jubileuszowej odsłony. Z tej okazji FLA był obecny na międzynarodowym Łódź Design Festival 2017, na którym specjalna wystawa przedstawiała zwycięskie prace ostatniej edycji konkursu.