NEWS24.PL

Aktualności warte podkreślenia »

Vino na leżakach – Winiarnia inna od innych

2017-07-08, News24.pl

Projektanci Forbis Group udowadniają, że są w stanie sprostać temu zadaniu, poprzez niezwykły projekt lokalu Fort Vino, który został stworzony tak, aby wnętrze sprzyjało luźniej atmosferze, zachowując wyjątkowy styl i elegancki charakter.

Klubo-winiarnia znajduje się w wyjątkowym miejscu, w zabytkowym Forcie Mokotów, którego historia sięga 1886 roku. Wśród XIX-wiecznych murów właściciele Fortu Vino zapragnęli spełnić swoją misję- stworzyć miejsce, które udowodni, że wino to nie tylko trunek dla ludzi z pewnego kręgu, bo… „wino to demokracja”.

Fort vino 1Firma Forbis Group stanęła przed zadaniem stworzenia miejsca, w którym będzie można tego doświadczyć. Wizyta w tej klimatycznej klubo-winiarni ma kojarzyć się z relaksem, odpoczynkiem, celebrowaniu chwili i trunku. Dużą rolę w Forcie Vino odgrywać będą kolorowe światła, które budują klimat. Ciepły charakter stworzą z kolei skrzynki po winie, a całości dopełni współczesne malarstwo.

Sztuka Lecha Batora to wyszukany dodatek, który nadaje nieco wnętrzu nieco awangardowy wyraz - wyjaśnia Karol Droszcz, architekt wnętrz współpracujący z Forbis Group.

Niezwykle istotna jest także zieleń, której w Forcie Vino nie brakuje. Nie przez przypadek znalazły się tam także leżaki, hamaki, a nawet grill, na którym serwowane będą smakowite posiłki.

Z szacunkiem do historii!

Fort vino 4Projektanci postanowili utrzymać i wykorzystać urok historycznego zabytku, w którym znajduje się klubo-winiarnia. Już same XIX-wieczne mury tworzą niezwykły klimat. Stąd narodził się pomysł zachowania industrialnego charakteru Fortu Mokotów. Aby wszystko ze sobą współgrało, ten nieco surowy charakter zostanie przeniesiony do wnętrza, w taki sposób, aby nie tylko cieszyło oko, ale było także funkcjonalne.

Dlatego w Forcie Vino znajdziemy wiele metalowych elementów połączonych z cegłą, bar zbudowany ze starych, drewnianych desek z miedzianym blatem i wkopane w ziemię tarasy o oryginalnej strukturze. Aby oddać charakter tego miejsca projektanci mają zamiar zastosować także ciekawy zabieg, nie malując miejsc spawania przy barze, a jedynie je szlifując, co podkreśla wrażenie surowości.

Jedno miejsce, wiele możliwości

Miejsce jest podzielone na sześć przestrzeni, a każda z nich zostanie zaaranżowana w wyjątkowy sposób. Fort Vino tworzą dwa garaże, a w nich klimatyczne bary, część centralna z betonową ścieżką, przestronne tarasy, przestrzeń „polowa” z leżakami, hamakami i grillem oraz najwyższa część fortu - dach, czyli obszar widokowy z loungowymi siedziskami. W każdym z tych miejsc klimat będzie budowany na inny sposób.

To sprawia, że w ramach jednego lokalu znajdziemy zarówno chilloutową strefę z leżakami i grillem, przystosowaną do koncertów na żywo oraz strefę, gdzie można spokojnie zjeść lunch z przyjaciółmi.