NEWS24

Aktualności warte podkreślenia »

Kuba Błaszczykowski na Plaży Pepsi! – odpowiedź na kilka pytań

2017-08-11, News24.pl

Gwiazda polskiej piłki nożnej Kuba Błaszczykowski odwiedził Plażę Pepsi w Gdańsku Jelitkowie, gdzie wziął udział w Wyzwaniu Smaku Pepsi, a na koniec poprowadził Mistrzowski Trening dla tych uczestników zabawy, którzy podjęli Wyzwanie Smaku. Specjalnie dla Was udało nam się zadać mu kilka pytań.

Kuba Baszczykowski na Play Pepsi 4

1. Wykorzystując sytuację, że możemy spotkać Cię na plaży nad polskim morzem, może zdradzisz nam gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje? Masz swoje ulubione miejsce, do którego lubisz wracać, czy za każdym razem podróżujesz gdzie indziej?

Kuba Błaszczykowski: Ponieważ na co dzień mieszkam za granicą, to gdy tylko mogę, wracam w moje rodzinne strony do Truskolas. Nie przykładam aż tak dużej wagi do miejsca, dla mnie ważniejsi są ludzie. Największą radość sprawia mi czas spędzony z rodziną. Najbliżsi, przyjaciele, dobra atmosfera – to mi wystarczy. Wtedy najlepiej odpoczywam, potrafię się odprężyć i wyciszyć.

2. Jaki sport poza piłką nożną uprawiasz? Czy jest jeszcze jakaś dyscyplina, która skradła Twoje serce?

KB: Piłka nożna jest sportem wyczynowym, a ja przez jedenaście miesięcy w roku jestem podporządkowany treningom. Mój zawód wymaga dobrego przygotowania fizycznego i dlatego muszę być cały czas w formie. Niektórzy pewnie się uśmiechną, bo przy moim wzroście (175 cm przyp. red.) może ich zaskoczę, ale lubię pograć w siatkówkę. Jednak robię to wyłącznie w okresie urlopowym. Traktuję ten sport jako formę rekreacji. Bo w czasie wolnym też muszę coś robić. Poza tym człowieka też „nosi”, a to po prostu sprawia mi frajdę.

Kuba Baszczykowski na Play Pepsi 33. Czy w najbliższym czasie czekają Cię jakieś wyzwania, zarówno te sportowe, jak i zupełnie niezwiązane ze sportem?

KB: Wydaje mi się, że wyzwania są połączone ze spełnianiem marzeń. Lubię sobie stawiać cele, ale wolę o nich nie opowiadać, tylko do nich dążyć. Uważam, że w życiu trzeba dawać z siebie zawsze sto procent. Nawet jeśli za pierwszym razem się nie uda, nie można się poddawać – to zasada, którą kieruję się w życiu. Z reguły jest tak, że jeżeli się nie poddajesz, to przy następnej próbie osiągasz to, co sobie założyłeś.

 

4. Czy kiedykolwiek brałeś udział w Wyzwaniu Smaku Pepsi? Jak Ci się podoba tegoroczna edycja?

KB: Dzisiaj brałem udział w Wyzwaniu Smaku Pepsi pierwszy raz. Bardzo podoba mi się atmosfera panująca w Strefie. Jesteśmy na plaży, jest dużo ludzi i mamy to szczęście, że świeci słońce. Wszyscy są szczęśliwi. Kiedy widzę uśmiechnięte twarze ludzi, sprawia mi to dużą satysfakcję.

Kuba Baszczykowski na Play Pepsi 25. Dzisiaj w ramach Wyzwania Smaku Pepsi prowadziłeś trening dla uczestników. Jak oceniasz ich umiejętności i co byś radził początkującym sportowcom?

KB: Poziom umiejętności dzisiejszych uczestników był naprawdę ok. Tym bardziej, że gra w piłkę na plaży to naprawdę niełatwe zadanie w porównaniu do gry na murawie. Dla mnie najważniejsze było, że ci młodzi ludzie wszystko robili z uśmiechem na twarzy i na pełnym luzie, czyli w prawdziwym trybie wakacyjnym. Fajnie, że Pepsi organizuje takie akcje, w których ludzie mogą przeżyć fajne, niezapomniane chwile. 

Wszystkim początkującym sportowcom radziłbym, by się nie poddawali. Jest to jedna z ważniejszych lekcji życiowych, jakie daje sport. Nawet, jeśli kariera sportowa nie wyjdzie, łatwiej sobie w życiu radzić z problemami. Dlatego początkującym sportowcom radzę, by walczyli, szli do przodu i wierzyli w siebie, nawet jeśli inni nie wierzą. Niech robią swoje, bo ostatecznie to oni sami odpowiedzą za to, co zrobili i osiągnęli.

Kultowa akcja Wyzwanie Smaku Pepsi

Wyzwanie Smaku Pepsi to duża dawka pozytywnych emocji, świetnej zabawy i zaskoczenia! Każdy ma okazję spróbować Pepsi i innego napoju typu cola z nieoznaczonych kubków i zdecydować, który smak bardziej mu odpowiada. Oba napoje są nalewane z nowo otwartych puszek i schłodzone do tej samej temperatury. Ponieważ nie wiadomo, który napój znajduje się w którym kubku, uczestnik kieruje się wyłącznie smakiem. Tego lata smakowe preferencje uczestników pomaga sprawdzać wyjątkowy ambasador akcji Wyzwanie Smaku Pepsi – Filip Chajzer.

Plaża Wyzwania Smaku w Gdańsku Jelitkowie będzie otwarta do 20 sierpnia w godz. 9:00-21:00. Na wszystkich odwiedzających czeka moc atrakcji. Oprócz podjęcia Wyzwania Smaku Pepsi będzie można spędzić czas ze znajomymi w strefie chilloutu przy dobrej muzyce, granej na żywo przez dj-a. Ponadto w specjalnym Pepsi Barze będzie można kupić moktajle na bazie Pepsi oraz samemu skomponować swój wakacyjny mix.

Wszyscy amatorzy selfie będą mogli zrobić sobie wystrzałowe zdjęcie z paczką znajomych w Giga Ramce Pepsi.

Największą atrakcją dla uczestników eventu będą specjalne niespodzianki od Pepsi, dostępne w godzinach 12:00-18:00. Po podjęciu Wyzwania Smaku będzie można otrzymać gadżet, albo bawić się dalej przeżywając super chwile z Pepsi. Są to m.in. rejsy motorówką Pepsi po zatoce połączone z lekcją barmańską, nauka robienia moktajli w Pepsi Barze, puszki Pepsi w coolerze na lodzie, warsztaty rzeźbienia szklanek w lodzie, sorbet z Pepsi przygotowany przez ekspertów kuchni molekularnej czy tatuaże wykonane henną.

To już piąta edycja tej legendarnej kampanii w Polsce. Do tej pory bawiło się z nami ponad pół miliona osób i aż 59% z nich wybrało smak Pepsi.