NEWS24.PL

Aktualności warte podkreślenia »

Suplementacja młodych mam – wymarzona sylwetka po porodzie

2017-05-31, News24.pl

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze w diecie młodych mam po okresie karmienia piersią niewątpliwie wzrasta. Świeżo upieczone mamy potrzebują większej ilości witaminy A,D,C,E czy wielonasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, które mają fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

kreacja ciala 1Nie tylko poprawiają ukrwienie mózgu, ale również stymulują przemianę materii, wzmacniają kości oraz zmniejszają ryzyko występowania chorób sercowo-naczyniowych.

KreacjaCiala2 2Jak się okazuje, nasz organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, dlatego muszą być dostarczane wraz z pożywieniem lub uzupełniane naturalnymi i łatwo przyswajalnymi suplementami.

Czasem trudno jest pozyskiwać niezbędne witaminy z pożywienia, ponieważ ich zawartość w produktach obniża się, dlatego warto uzupełniać niedobory poszczególnych składników za pomocą naturalnych i łatwo przyswajalnych suplementów. Dzięki nim młode mamy mogą uzyskać dzienne zapotrzebowanie na poszczególne składniki, których brakuje w codziennym pożywieniu.

Dieta po porodzie

Po kilkutygodniowym połogu, młodym mamom często zostaje po ciąży kilka kilogramów nadwyżki, które organizm zmagazynował na czas karmienia malucha. Mniej więcej po półrocznym karmieniu piersią waga powinna wrócić do stanu sprzed ciąży. Niekarmiącym mamom w powrocie do wymarzonej sylwetki pomoże rozsądna dieta w połączeniu z odpowiednią suplementacją i zdrowym stylem życia.

KreacjaCiala2 1Wiele młodych mam chce wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży. Jak się okazuje, by zrzucić zbędne kilogramy, świeżo upieczone mamy wcale nie muszą gorączkowo biegać po supermarketach w poszukiwaniu produktów, które przynoszą znikome efekty. W tym wypadku warto postawić na oczyszczającą dietę, która doda energii do sprostania nowym wyzwaniom oraz poprawi nastrój i jakość życia.

Bo przecież zdrowa mama, to szczęśliwa mama!